ΔΕΚΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ 60 – 57 (final 4 U14) photostory
Ιούνιος 8, 2019
Show all

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ – ΧΑΝΘ 61 – 59 (final 4 U14) photostory

Μεγάλος αγώνας ανάμεσα σε Μαχητές Πεύκων και ΧΑΝΘ το απόγευμα στην Νεάπολη για το final 4 U14 της ΕΚΑΣΘ.

Η ομάδα των Πεύκων επικράτησε σε “νεκρό χρόνο” με 61 – 59 και είναι στον αυριανό τελικό του τουρνουά.

Στο παιχνίδι η ΧΑΝΘ μπήκε δυνατά και έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο προηγούμενη με 11 – 22. Οι Μαχητές ανέβηκαν στη συνέχεια και το ημίχρονο έληξε 26 – 26 δείχνοντας τι θα ακολουθήσει…

Στο 2ο μέρος έγινε μάχη και η ΧΑΝΘ έκλεισε την 3η περίοδο μπροστά στο σκορ με 43 – 47. Μια απ τα ίδια και στη 4η περίοδο και φτάσαμε στο τελευταίο λεπτό όπου με καλάθι και φάουλ 57″ πριν τη λήξη η ΧΑΝΘ μπήκε πάλι μπροστά με 56 – 59. Με μία βολή και καλάθι μετά από κλέψιμο οι Μαχητές έκαναν το 59 – 59 και πήραν πάλι την κατοχή στα τελευταία 4″. Εκεί με λέι απ στην λήξη έγραψαν το τελικό 61 – 59 και σφράγισαν την είσοδο τους στον αυριανό τελικό.

το φωτογραφικό υλικό από το αγωνιστικό κομμάτι παρακάτω… ενώ τα “πανηγύρια” των Μαχητών στη σελίδα μας του facebook ΕΔΩ